Fantasztikus szériát tartogatott számunkra a cannes-i filmfesztivál harmadik teljes napja. Pár évvel a Titán és A szer sikere után egy újabb francia testhorror borzolta a kedélyeket, míg a románok Pintér Bélája elkészítette az eddigi legjobb filmet arról, hogy milyen érzés kelet-európai bevándorlónak lenni Franciaországban. Az amerikai jelenlétet pedig kár volt temetni, hiszen az eddig főleg sorozatokban feltűnt komikus, Jordan Firstman személyében itt az év rendezői áttörése.
Miután több ország is miattuk bojkottálta a versenyt, Izrael a második lett, így a szervezőknek nem kell azon aggódniuk, hogy háborúzó országban kell a jövő évi dalfesztivált megrendezniük.
A Szegedma után megszűnik a Győr+ Hetilap nevű győri önkormányzati lap is. A lapot a helyi Fidelitas volt megyei elnöke adta ki.
A fődíjas mellett Tóth László, Kornis Mihály, Soltész Márton és Kenyeres Zoltán részesült elismerésben.
A zenész és dalszerző gondolatait technikai hiba miatt többen nem hallották szombaton, így most kis kiegészítéssel elismételte őket.