Budapest
2024 november 19., kedd
image

VIP-életérzés földön, vízen és levegőben – miért éri meg?

Számos legendás történetet lehet olvasni a hetvenes, nyolcvanas évek vad rock and roll korszakáról, szétzúzott öltözőkről, soha véget nem érő bulikról, azonban a 2020-as évekre már egészen másként működik az élőzenei szórakoztatóipar. Amíg régen a lemezeladások képesek voltak eltartani zenei produkciókat, a digitális zenefogyasztás korában legfőképpen a koncertezésből lehet bevételt termelni. Ezért még olyan zenekarok, mint a hatvanéves Rolling Stones is bevállal pár külföldi koncertet, a tíz-húsz-harminc- vagy akár negyvenéves sztárzenekarok pedig folyamatosan járják a világot. Ebbe a körforgásba a világ nagyvárosai tartoznak bele, és ugyan Budapest nem London, New York vagy Los Angeles, nálunk is gyakran fordulnak meg a sztárok, legyen szó a nagyobb fesztiválokról vagy a fontosabb koncerthelyszínekről. Ennek köszönhetően számos magyar tapasztalat van azzal kapcsolatban, mennyire elterjedt a VIP-ellátás itthon.

A Szigeten például hosszú évek óta egy kisebb konténerváros épül ki a nagyszínpad mögötti backstage-ben, ahol úgy rendezik be a mindennel felszerelt helyiségeket, ahogy azt az előadók elvárják. Hasonló működik például a Budapest Parknál, ahol egy alkalommal Marilyn Manson azt kérte, fessék feketére az egész öltözőjét, hogy aztán a koncert előtti órákat végig a turnébuszban töltse. A 30 Second to Mars dobosa a budapesti fellépésén pedig egy nagy dézsát kért tele jéggel. A koncert után aztán pár másodpercre megmártózott benne, hogy felfrissüljön, és ment is tovább. A Die Antwoord Budapesten pókokat és kígyókat kért egy terráriumba az öltözőbe, ami helyett végül plüssállatokat kaptak…

Persze közel sem csak a legnagyobb sztároknak lehetnek extra igényei.

Szórakozás felsőfokon

A szórakozóhelyektől a fesztiválokon és a sporteseményeken át a repterekig ma már alap a VIP-szekció, ahol nemcsak az elkülönített részleg neve jelzi az extra bánásmódot, hanem valóban rengeteg a plusz kényelem és szolgáltatás. Egy buliban például kifejezetten megéri a VIP, ha nagyobb társasággal tervezzük az estét, és nem szeretnénk szétszéledni. A VIP-jeggyel, -karszalaggal általában külön sort biztosítanak a helyek a bejutásnál, hogy ne a sorbanállással menjen el az idő, ami télen különösen lényeges szempont lehet. Egy kordonnal elválasztott szeparé lehetőséget ad arra, hogy a legjobb helyről nézzük a DJ-t, vagy egy arénás koncertnél a fellépőt. A Papp László Budapest Sportarénába a legnagyobb hazai és külföldi sztárok fordulnak meg, hiszen valamivel több mint tizenkétezer látogató élvezhet egyszerre egy koncertet. Ez rengeteg ember, és az indulásba bele kell kalkulálni a hosszú sorokat a kapunál, a büféknél, a ruhatárnál vagy a mosdónál. Ha a VIP-be készülünk, ezeket megússzuk, és még a legnagyobb show-kon is megmarad a házibulis élmény.

A Budapest Parkban ugyancsak maximum tizenkétezer ember fér el – Magyarország legnagyobb szabadtéri koncerthelyszínéről van szó, amennyiben a fesztiválokat nem számítjuk –, ami óriási tömeget tesz ki. Egy telt házas buli elképesztő élmény: megvan a hangulata a küzdőtér közepén végigtombolni egy koncertet, de annak is, ha élünk a Park prémium szolgáltatásaival. A külön pult és mosdó csak a ráadás amellett, hogy tényleg a legjobb helyről ugrálhatunk a kedvencünk számaira, nincs szükség arra, hogy lábujjhegyen próbáljuk kikerülni az előttünk álló fejét, hogy legalább a kivetítőn elcsípjünk valamit a show-ból.

A koncerteken túl egy-egy élményfürdőzéskor sem kell időt hagynunk a tömeggel járó plusz percekre. Az AquaWorldben például a gyors sáv mellett külön öltöző érhető el a VIP-vendégeknek, amit a barátaikkal vagy a családjukkal együtt vehetnek igénybe. Sőt, május végéig egy lounge-ban töltődhetünk fel két csúszás között. Így valóban pihenés lehet egy egész napos élményfürdőzés az idegeskedés helyett.

Utazás stresszmentesen

A reptér szinte egyet jelent a várakozással: állunk a check-in pultnál, hogy feladhassuk a bőröndöt, kiálljuk a biztonsági ellenőrzéshez vezető sort, hogy aztán a kapuk előtti padok és a duty free-üzletek között ingázva üssük el az időt az indulásig. Arról nem is beszélve, mi a helyzet akkor, ha két átszállás között vagyunk kénytelenek órákig feltalálni magunkat a reptéren. Ilyenkor jól jön, ha lehetőségünk van a VIP-várókban kipihenni az utazás fáradalmait. Akár üzleti úton vagyunk, akár nyaralni megyünk, megváltást jelenthet egy csendes sarok internetkapcsolattal: egy egészen új szintre emelhetjük az utazás élményét, miután feltérképezzük a lounge-ok világát.

Azok a legendák, amik a 20. század rocksztárjait jellemezték, kevésbé vannak jelen, ugyanakkor fontos a magas minőség a szórakoztatóiparban, és azon túl. A VIP-ellátási rendszer nemcsak az arénák és fesztiválok backstage-ében meghatározó, hanem a közönség soraiban is. A kényelem, a hozzáférhetőség és a tisztaság már az olyan helyeken sem lehetetlen, ahol pár évvel ezelőtt ezeket még el sem tudtuk volna képzelni.

Az oldalon elhelyezett tartalom a Mastercard megbízásából jött létre, előállításában és szerkesztésében a hvg.hu szerkesztősége nem vett részt.