Új lendületet adott a TikTok betiltását követelőknek az app vezérének meghallgatása
Ahogy korábban megírtuk, a kínai kormánnyal fenntartott kapcsolatokról, az adatvédelemről és a gyerekek mentális egészségére káros videók kezeléséről faggatta az amerikai kongresszus Sou Ce Csut, a TikTok videómegosztó applikáció elnök-vezérigazgatóját, akit helyenként sikerült is zavarba hozni.
A férfi ötórás vallomása sem oszlatta el a törvényhozók aggodalmait a TikTok kínai székhelyű anyavállalatával, a ByteDance-szel kapcsolatban, inkább új lendületet adott a felület betiltására vonatkozó követeléseknek.
Csu tagadta ugyan, hogy a platform adatokat oszt meg vagy kapcsolatban áll a Kínai Kommunista Párttal, de azt állította, hogy a 150 millió amerikai felhasználó biztonsága érdekében mindent megtesznek.
A vállalatvezető szerint a TikTok több mint 1,5 milliárd dollárt fordított az adatbiztonságra, hogy elkerüljék az amerikai felhasználók adatainak illetéktelen kezekbe kerülését.
A beszélgetés tovább fokozta a feszültséget Washington és Peking között. A kínai külügyminisztérium pénteken visszautasította a vádakat, amelyek szerint a pekingi kormány személyes adatok kiadására kényszeríti a magánvállalatokat. Egy külügyi szóvivő nyomatékosította: sem cégeket, sem egyéneket nem kényszerítettek arra, hogy adatot vagy hírszerzési információt adjanak át más országokról, és ez a jövőben sem fog változni.
Azonban azt leszögezték, hogy Washington semmiféle bizonyítékot nem szolgáltatott arra nézve, hogy a TikTok veszélyezteti az amerikai nemzetbiztonságot, helyette vádaskodik, és jogtalan nyomást gyakorolt a vállalatra.