Új film jön a mozikba a legendás mobilgyártó BlackBerryről, amire egyszer csak jött Steve Jobs és az iPhone
Valamikor, még az 1990-es évek végén, 2000-es évek elején igazi sztároknak számítottak a BlackBerry készülékek, amelyek alapját a Research in Motion cég (a BlackBerry Limited) elődjének akkoriban szenzációnak számító, kétoldali üzenetküldést lehetővé tévő eszköze, az Inter@ctive Pager 900 tette le. Utána sorra érkeztek a fejlett üzenetküldésre fókuszáló QWERTY billentyűzetes eszközök, és az üzleti életben szinte megkerülhetetlenné vált a BlackBerry név. Jól futott a szekér: 2006 negyedik negyedévében – emlékszik vissza a Phone Arena – a BlackBerry a világ második legnagyobb okostelefon-gyártója volt a globális piac 8,3 százalékával. Bár továbbra is messze lemaradt a Nokia mögött (50,2 százalékos piaci részesedés), de az üzlet igen jól ment, panaszra nem volt ok.
Azonban elérkezett 2007. január 9-e, amikor Steve Jobs felmutatott egy érdekes készüléket (az első iPhone-t), és bár ezt akkor még senki sem sejtette, ezzel elkezdte megásni a BlackBerry sírját. Akkoriban a vállalat két vezetője megpróbálták kicsinyíteni az Apple fenyegetését.
Egyikük például ezt mondta a sajtónak: „Bármilyen szép is az Apple iPhone, igazi kihívás elé állítja a felhasználókat. Próbáljon meg beírni egy webes billentyűt az Apple iPhone érintőképernyőjén, ez valódi kihívás. Nem látod, mit írsz." Arra is hivatkoztak, hogy a legizgalmasabb mobiltrendet a teljes QWERTY billentyűzetek jelentik, és ez tény. Később persze a BlackBerry is megpróbált felkapaszkodni az érintőkijelzős telefonok vonatára, különféle öszvér megoldásokkal, azonban végül be kellett látniuk, hogy ki kell szállniuk ebből az üzletágból. (A 2013 óta John Chen vezérigazgató által vezetett vállalat mára átnyergelt a kapcsolt autótechnológiára és a kiberbiztonságra.)
A köztes időszakban persze sok minden történt, és erről 2015-ben könyv is született: Losing the Signal: The Untold Story Behind The Extraordinary Rise And Spectacular Fall Of Blackberry, és most e könyv alapján filmet forgattak, ami el is készült a napokban (bár azt még nem tudni, mikor kerül a helyi mozikba).
Mint minden film esetében, ezúttal is felvetődik a kérdés, vajon lesz-e benne elég intrika és dráma ahhoz, hogy egy átlagos ember jegyet vegyen rá. Különös tekintettel arra, hogy még a néhai Steve Jobsról szóló két film sem hozta az elvárt sikert, hiába játszotta bennük Ashton Kutcher és Michael Fassbender az Apple legendás vezetőjét.