Túszejtést hallucinált, magára hívta a rendőröket egy váci férfi
Hétfőn este segélyhívás érkezett a váci rendőrökhöz, a telefonáló azt állította, hogy meglőtték, sok vért vesztett, a támadói pedig még mindig az otthonában vannak. A helyszínre indított egységek terepszemlét végeztek, majd próbálták felvenni a kapcsolatot a bejelentővel. Eközben a területet lövedékálló mellényes rendőrök lezárták és biztosították, a társasházban ideiglenesen lezárták az áramot és a gázt, beszerezték az épület alaprajzát, megerősítő erőket, mentőegységet, valamint a Terrorelhárítási Központ (TEK) műveleti egységeinek közreműködését kérték.
Kiderült, hogy a lehetséges bűncselekmény helyszíneként megjelölt lakás szomszédjában nem hallottak lövést, ám a rendőröknek a bejelentő, akivel az erkélyen keresztül tudtak szót váltani, még mindig azt állította, hogy két lövést kapott, a támadói pedig azóta sem mentek el.
A hatóság közleménye szerint bár a helyzet nem tűnt sem valóságosnak, sem életszerűnek, az intézkedés folytatódott, nem volt ugyanis kellő mennyiségű és megalapozott információ, amely megcáfolta volna a bejelentés tartalmát.
A TEK speciálisan kiképzett munkatársai néhány perc alatt behatoltak a lakásba, ahol egyetlen férfit találtak. Támadóknak nem volt nyomuk, ahogyan lőtt sérüléseknek sem. Annál inkább látszottak a 31 éves bejelentőn a szerhasználat jelei, akit a TEK-esek földre vittek és „végül megtörték aktív ellenállását, fogásból szabadulni próbáló kísérleteit”.
A férfi az intézkedés közben az alkarján és az állán megsérült, a mentő azonban elsősorban nem ezek miatt vitte kórházba, hanem mert a lakásában kábítószergyanús anyagot találtak. A viselkedésében tapasztalt jelek nagy valószínűséggel droghasználatból eredtek, ahogyan a túszejtés, a fegyveres támadók, a lőtt sérülések képzetei is.
A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság hatóság félrevezetése bűntettének gyanúja miatt kezdeményezett büntetőeljárást a 31 éves férfi ellen, e mellett a rendőri művelet több százezer forintos költségeinek megfizetésével is számolnia kell.