Szenzációszámba menő hörcsögtelepet fedeztek fel a Dunántúlon – képekkel
Az egykor mezőgazdasági kártevőként számon tartott, ám mára védett státuszú mezei hörcsögöknek a Dunántúlon szenzációszámba menő állományát fedezték fel idén a Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatósága munkatársai.
A szakemberek összehangolt bevetés során jelölték az aktív hörcsögkotorékokat, majd befogták, és meg is vizsgálták az állatokat, például mérlegelték őket, majd mindet szabadon engedték.
A felfedezés jelentőségét az adja, hogy az európai mezei hörcsög mára a kipusztulás szélére került, és itthon inkább csak az Alföldön gyakori.
A faj szerepel a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) Vörös listáján, ahol súlyosan veszélyeztetett státuszban tartják nyilván, és 2008 óta Magyarországon is védett,
természetvédelmi értéke 25 ezer forint.
A hörcsögök – amelyek “ernyőfajként” fontos táplálékai más védett fajoknak, mint a parlagi sas, a kerecsensólyom, az uhu vagy a molnárgörény – fennmaradására drasztikus hatással van a gépesített intenzív mezőgazdasági technológia, a mezsgyék beszántása, a fokozott vegyszerhasználat – írták a nemzeti park Facebookján, ahol további képek is találhatók: