Rezsicsökkentésről kérdezte a kormányt Tóth Bertalan, a válasz szerint „meglehetősen visszatetszőek" a kérdései
Tizennégy írásbeli választ igénylő kérdést tett fel Tóth Bertalan, a Magyar Szocialista Párt társelnöke, frakcióvezetője Palkovics László technológiai és ipari miniszternek az energiaárak emelkedéséről és az arra adott állami válaszokról. Többek között arra volt kíváncsi, hogy „miért nem nyújt valódi segítséget a magyar családoknak a megemelkedett rezsiköltségek fedezéséhez”, „miért nem segítik hatékony intézkedésekkel az energiaválság kezelését” és hogy „mivel magyarázza azt, hogy a mai energiaár-emelkedések mellett a villanyszámlán belül a forgalmi díjak árának aránya emelkedik az elektromos áram terhére”.
Az ellenzéki politikus kérdéseire Palkovics megbízásából a helyettese, Koncz Zsófia reagált (pdf), de érdemben egyikre sem válaszolt.
Közlendőjét azzal kezdte, hogy odaszúrt a kérdezőnek: „Az Ön által benyújtott kérdéscsokorral kapcsolatban szeretném megjegyezni, hogy a mennyiség nem pótolja a minőséget” – írta. Azután azt kezdte fejtegetni, hogy a szocialisták kormányzásának idején tizenötször emelkedtek az energiaárak. Szerinte az április 3-i választáson a magyarok határozott véleményt mondtak az MSZP korábbi kormányzásáról és ellenzéki politizálásáról, majd elismételte a mostanában szünet nélkül sulykolt kormányzati kommunikációs panelt arról, hogy az energiaárak az „elhibázott brüsszeli szankciók miatt” emelkedtek az egekbe, ám a kormány ennek ellenére is fenntartja a rezsicsökkentést.
Végül „meglehetősen visszatetszőnek” nevezte, hogy Tóth „parlamenti kérdésnek álcázott, de nyilvánvalóan rövid távú politikai haszonszerzést szolgáló hamis állításokkal” támadja a rezsicsökkentést bevezető és fenntartó kormányt, holott a közös ellenzéki miniszterelnök-jelölt – Márki-Zay Péter, akit nem nevezett meg – a kampányban még arról beszélt, hogy ha ők nyernek, eltörlik azt. A hódmezővásárhelyi polgármester amúgy sosem mondta, hogy eltörölné a rezsicsökkentést, ehelyett arról beszélt, hogy valódi rezsicsökkentés kell, ami szerinte az épületkorszerűsítésről is szól, amivel csökkenthető a pazarlás, de belefér a saját áramtermelés is.