Rekordot döntött a 4iG árbevétele és a nyeresége
A 4iG csoportszintű nettó árbevétele 277,3 milliárd forintra emelkedett 2022-ben, ami az előző évihez képest 196 százalékkal magasabb. A kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredmény (EBITDA) 491 százalékkal növekedett, több mint 72 milliárd forintra (pdf).
Az EBITDA-marzs a telekommunikációs szektor esetében kimagasló, 33,3 százalék volt, az EBITDA-arányos működési cash-flow a teljes csoportra vetítve 43,8 százalékot tett ki. A csoport bevételeinek 72 százalékát, míg az EBITDA 90 százalékát a távközlési szegmensben működő leányvállalatok biztosították.
Jelezték, hogy a cégcsoport tárgyidőszaki 21 milliárd forintos negatív adózott eredménye nem tükrözi a valós működési teljesítményt, ez többségében az elmúlt évi akvizíciókhoz köthető egyszeri tételekből, vagy egyéb pénzkiáramlással nem járó értékcsökkenési leírásokból származik. Ennek megfelelően a társaság 31,6 milliárd forintos pozitív működési cash-flow-val zárta az évet.
A közlemény szerint a 4iG Nyrt., amely tavaly jelentős átalakuláson ment keresztül, kiemelkedően sikeres évet tudhat maga mögött. Amellett, hogy sikerült megőriznie piacvezető informatikai rendszerintegrátor pozícióját Magyarországon, kulcsfontosságú akvizíciókat valósított meg a hazai és a nyugat-balkáni távközlési szektorban. Az organikus növekedésnek, valamint az akvizícióknak köszönhetően technológiai-infokommunikációs vállalatcsoporttá fejlődött.
A digitalizáció mellett a cégcsoport működési fókuszának kiszélesítése a távközlési szegmensre, a bevételek és jövedelmezőség átalakulása, továbbá az év során kötött stratégiai partnerségek – a Rheinmetall-lal és a magyar állammal – szilárd alapot biztosítanak a jövőbeli sikeres működéséhez.
Kiemelték, hogy a Vodafone Magyarország megvásárlásával a 4iG a második legnagyobb telekommunikációs cégcsoporttá vált Magyarországon, ugyanakkor tovább bővítette kompetenciáit az informatika és az űripar területén.