Putyin is megirigyelhetné, ahogyan Katar reagált a korrupciós vádakra
A feltételezések szerint Katart érintő korrupciós botrány miatt hozott európai uniós intézkedések veszélyeztetik Doha és az EU kapcsolatát és az energiabiztonságot is - jelentette ki vasárnap egy katari diplomata.
Az MTI emlékeztet rá, hogy az Európai Parlament csütörtökön javasolta a Katarral kapcsolatos jogalkotási munkák felfüggesztését és az ország érdekképviseleteinek kitiltását az uniós intézményből.
Katar szerint
az efféle diszkriminatív lépések hátrányosan hatnak a regionális és a globális biztonsági együttműködésre, illetve a globális energiabiztonságot célzó tárgyalásokra.
"Határozottan elutasítjuk a kormányunkat bármiféle helytelen viselkedéssel összefüggésbe hozó állításokat" - fogalmazott közleményében egy katari diplomata. "Nem Katar volt az egyetlen, amelyet a nyomozás megnevezett, mégis országunk volt az, amelyet egyoldalúan bíráltak és támadtak" - tette hozzá.
A belga ügyészség korábban elmondta, hogy több mint egy éve vizsgálják az Európai Parlamentben zajló korrupciót. A nyomozás keretében többeket őrizetbe vettek az elmúlt napokban, köztük az EP azóta leváltott alelnökét, Eva Kaili görög szocialista EP-képviselőt is. Az ügy lényege, hogy a vád szerint az érintettek politikai erejüket latba vetve Katar érdekében jártak el az EU-ban kenőpénzért és ajándékokért cserébe.
A katari diplomata csalódottságának adott hangot, hogy a belga kormány ezalatt meg sem próbált kapcsolatba lépni a katari vezetéssel a tények feltárása érdekében. Emlékeztetett, hogy Doha és Brüsszel együttműködött a koronavírus-világjárvány idején, "és Katar jelentős mennyiségű cseppfolyósított földgázt exportál Belgiumba is".
(Borítóképünkön Eva Kaili, az Európai Parlament felfüggesztett alelnöke, a korrpuciós botrány egyik főszereplője.)