Pénz beszél a drágulásról: Véget érhet az a korszak, amikor az élelmiszer bőségben áll rendelkezésre
Több mint 35 százalékkal drágultak élelmiszerek szeptemberben az egy évvel korábbihoz képest, az emberek új vásárlási szokásokat próbálnak kialakítani, miközben a szakértők az okokat és a következményeket taglalják. A kormányzati kommunikáció háborús vagy már szankciós inflációról beszél, közgazdászok pedig a gyenge forintot, sőt még Covid hosszú távú gazdasági hatását is felemlegetik. De mi lesz, ha véget ér a háború? Visszatérhet-e az olcsó élelmiszerek kora?
A hvg.hu gazdasági podcastjában Szöllösi Réka élelmiszer-politikai elemzővel és Fórián Zoltánnal, az Erste Bank Agrár Kompetencia Központjának vezetőjével beszélgettünk az élelmiszerpiac jövőjéről, arról, hogyan alakíthatja át a fogyasztásunkat a mostani válság.
A beszélgetésben választ keresünk arra:
A podcastban foglaltak kizárólag a megszólalók személyes véleményét tükrözik és nem tekinthetőek a meghívott pénzintézet, pénzügyi tanácsadó vagy elemző cég hivatalos szakmai álláspontjának. A podcast tartalma nem minősül befektetési ajánlatnak, ajánlattételi felhívásnak, befektetési tanácsadásnak vagy adótanácsadásnak.