Budapest
2024 december 25., szerda
image

„Nem pozíció, hanem feladat” – a tanárokat fenyegető tankerület-vezetők tablója

„Nem pozíció, hanem feladat, méghozzá inspiráló és izgalmas” – mondta munkaköréről tavaly márciusban Rábel Krisztina, a Külső-pesti Tankerületi Központ új igazgatója. A 18. kerületi lapban arról is beszélt, hogy „tanulásban akadályozottak pedagógiája szakon végeztem, a gyermekvédő egyetemi képzést pedig azért választottam, mert meggyőződésem, hogy a családot és az iskolát egységben célszerű kezelni. Számomra mindig is az integráció, a tehetséggondozás állt a középpontban, ha úgy tetszik, ez a szakmai jelenem, ezzel a mentalitással végzem a munkámat”.

Azt is kijelentette, hogy törekedni kell arra, hogy a gyerekek ösztönző, motiváló környezetbe kerüljenek, mert így hozhatják ki magukból a legtöbbet. 2021-ben arra bátorította a tankerület, szerinte is nagyon jó iskoláit, hogy „éljenek azokkal a módszerekkel és technikákkal, amelyekkel izgalmassá tehető az iskola”.

2022. október 7-én, sajátos módon – előszőr az igazgatót postásnak használva, majd, miután az nem ment, és a tanárok maguk mentek el hozzá, őket civil ruhás rendőrrel várva – a Karinthy Frigyes Gimnázium 24 tanárának adta át a – valószínűleg a Belügyminisztériumban írt, és az országban több helyen bevetett – fenyegető egyenlevelét a tovább renitenskedő pedagógusok kirúgásáról.

A Karinthy mellesleg egy tehetséggondozó középiskola, az ország egyik legerősebb gimnáziuma – nyilván ezt tudta a tehetséggondozást fontosnak tartó igazgató asszony.

Marosi Beatrix erkölcs és etika szakon végzett a Kodolányi Főiskolán. A Belső-Pesti Tankerületi Központ vezetője a diplomamunkáját egy Nemes Nagy Ágnes idézettel indította arról, hogy milyen nehéz a megbocsátás. Ebben azt írja az író, hogy nem könnyű megbocsátani, de segít az idő, és az, ha sikerült másban, máshol kárpótolni magunkat. „Boldog ember könnyen megbocsát. Ha pedig ehhez a két lehető körülményhez egy harmadik is járul - most már csakugyan lelki tényező -, az úgynevezett lelkiismeret, a jóvátétel szándéka és cselekvése a vétő részéről, akkor a megbocsátás természetessé válik” – olvashatjuk a dolgozat elején.

Ő nem csak fenyegető levelet adott át tanároknak, hanem kirúgta a Kölcsey Gimnázium több pedagógusát.

Házlinger György a Közép-Pesti Tankerületi Központ igazgatója, mint a 24.hu megtudta, biológia-földrajz diplomája mellé oktatási vezetői diplomát is szerzett. A BME-s szakdolgozatát A konfliktusok kezelése az középiskolákban címmel írta 2001-ben. Egyébként a Szent István Gimnáziumban érettségizett. Tankerülete 2019-ben a 100 ötöst összegyűjtő gyerekeknek jutalmat ígért, ez a jutalom aztán elmaradt. (Hogy miért, azt nem kívánta megmagyarázni.)

Ő viszont személyesen ment el egykori alma materébe szerdán, hogy ott három „lázadó” tanárnak átadja az utolsó figyelmeztetésről szóló egyenlevelet.

A Közép-Budai Tankerületet Hajnissné Anda Éva vezeti, akiről volt kémiatanár kollégájától tudjuk, hogy korábban nagy tudású, innovatív, mosolygós pedagógus volt, akitől nagyon sokat lehetett tanulni. Ő egy válaszlevélben kifejti, hogy ő továbbra is „mosolygós és az oktatásért a körülmények között mindent megtevő EMBER”. Ugyanakkor a tankerületébe tartozó iskolák igazgatót behívatta, és általuk küldte el az egyen-fenyegető leveleket a polgári engedetlen tanároknak.