Budapest
2024 november 17., vasárnap
image

Nacsa Olivér bocsánatot kért, és egyúttal az esélyegyenlőség bajnokának kiáltotta ki magát

Az Origo két héttel ezelőtti, transzfób ámokfutása óta nem láttunk olyan pálfordulást genderkérdésben, mint Nacsa Olivér hétvégi megjegyzése utáni bocsánatkérése. A Fidesz-közeli humorista néhány napja a KarcFM műsorában Pottyondy Edina munkásságáról szólva arról beszélt, hogy szerinte a humor „nem egy női pálya, nem egy női műfaj”. Hozzátette, hogy „nem voltak sokan (nők) ebben a szakmában”, és úgy véli, „a nézők kevésbé adnak egy-egy humoros mondatnak, gondolatnak nyomatékot, ha azt egy nő szájából hallják. Nem tudom miért van így, szerintem ez egy alapvetően férfi szakma”. Másnap az Instagramon erősített rá kijelentésére, ahol barátnőjével közös képéhez azt írta: „És igenis vannak férfi és női szerepek, valamint szakmák. Ja, hogy ez ma nem píszí? Vállalom!”.

Vasárnap este azonban Facebook-bejegyzésben kért bocsánatot, mondván, sosem késő belátni, ha az ember hibázik. Szerinte a megfogalmazása félreérthető volt, ezért sérthette sokak érzékenységét, ráadásul az idézeteket kiragadták a kontextusból. Azt írta, hogy semmilyen rossz szándék nem vezérelte, eredetileg azt szerette volna elmondani, hogy „valamiért hazánkban kevesebb a női előadó ebben a szakmában. Nem kérdés számomra az sem, hogy mindig az adott embert kell nézni függetlenül attól, milyen nemű, nő vagy férfi, nemzetiségű, vagy politikai hovatartozású az illető” – tette hozzá.

Tehát Nacsa szombaton még úgy gondolta, a nézők – nyilvánvalóan szigorúan csak a nézők – szerint egy nő kevésbé vicces, pusztán azért, mert nő, de másnap estére már azt bizonygatta, nemtől függetlenül kell megítélni a humort.

Nacsa megjegyzéseire Pottyondy Edina is reagált, és kritizálta a nyíltan kormánypárti humoristát: „Én olyan kislány voltam, aki valamikor reménykedett abban, hogy egyszer majd, nagyon sokára, nagyon sok gyakorlással és alázattal elérhet oda, ahová Nacsa Olivér: a miniszterelnök úr prosztatájához”.