Mikepércs fideszes polgármestere csak a Közlönyből tudta meg, hogy munkásszálló épül a közelükben
Mikepércs fideszes polgármestere is csak a Magyar Közlönyből tudta meg, hogy Debrecen határába, a falujukhoz nagyon közel egy többszáz ember befogadására alkalmas munkásszálló épül – írja a Telex.
A lap szerint a beruházó az egyik legfeltörekvőbb városi cégcsoport, a Xanga, amely a multimilliárdos Herdon Istváné. A vállalat júniusban Nyíregyházán épített meg egy 200 fős, 50-50 százalékban magántőkéből és állami támogatásból megvalósított modern munkásszállót.
A Telexnek Herdon István elmondta, Debrecenben a piaci igények felmérése alapján két kétemeletes épületegyüttest terveznek 224 emberre, és általuk „menedzserapartmannak” nevezett létesítményben alapból egy ember kap helyet egy lakóegységben, de ha nőnek az igények, akkor ketten is lakhatnak egy szobában, így az épületek maximális befogadóképessége 448 fő is lehet. Hozzátette, a szállón az ipari parkba érkező technológiák telepítésében, karbantartásában, üzemeltetésében közreműködő, többségében külföldi mérnököket és operátorokat (gépkezelőket) helyezik majd el.
Mint Herdon mondta, a beruházást teljesen piaci alapon és árazással készítik elő, és jelen állás szerint saját erőből valósítják meg, a kivitelezést pedig még idén elkezdenék, hogy 2025 elejére biztosan elkészüljenek, de akár előbb is befejezhetik. Ugyanakkor a Telex szerint a beruházásról nem szóltak a mikepércsi polgármesternek.
„Önkormányzatunk semmilyen értesítést, jelzést nem kapott a tervezett munkásszálló építéséről Debrecen vezetésétől, és a Xanga cégcsoporttól sem. Mi is a Magyar Közlönyből értesültünk arról, hogy a település közigazgatási határa mellé, debreceni területre többszáz fős munkásszállót tervez egy magánbefektető építeni” – mondta a lapnak Tímár Zoltán, hozzátéve, hogy „a két település között van kommunikáció, ezért is érthetetlen Debrecen vezetése részéről ennek a kérdéskörnek a kezelése”.
A Telex úgy tudja, a Xanga azóta bejelentkezett Tímár Zoltánnál.
Mikepércs a debreceni ipari zónába tervezett CATL akkumulátorgyárához eső legközelebbi település. Arról, hogy a kínai munkások milyen körülmények között élnek a Debrecen környéki falvakban, a hvg360-on írtunk bővebben:
(Nyitóképünk illusztráció, a CATL épülő gyárát látják)