Meztelen Vénusz-szobrot és sok mást is találtak egy római kori „szemétlerakóban”
A francia régészeti intézet (INRAP) munkatársai még március elején adtak hírt arról, hogy egy ásatás során felfedeztek egy palabányát, mely az római Rennes építésében bírhatott nagy jelentőséggel, mielőtt szemétlerakóvá alakították volna.
Jason Farr, a Saint Mary Egyetem régésze – aki az ásatásban nem vett részt – a Live Science-nek elmondta: a rómaiak híresek voltak arról, hogy a Földközi-tenger térségében kőbányákat hoztak létre, a kőépítményekhez ugyanis rengeteg alapanyagra volt szüksége a birodalomnak.
A bánya valamikor a második században merülhetett ki, miután kitermelték belőle a követ – ezt követően lett belőle szemétlerakó.
A francia régészek találtak itt edény- és tányértöredékeket is, a legérdekesebb azonban kétségtelenül a Vénusz-szobor, amit a római korban a szerelem istennőjeként tiszteltek – a szobor éppen a hajából a vizet kifacsaró Vénuszt ábrázolja.
A régészek számára a most feltárt bánya azért is lehet nagy jelentőségű, mert ezáltal többet lehet megtudni a kitermelés módszereiről, valamint a vésésre használt eszközökről és a hely működéséről.