Budapest
2024 november 01., péntek
image

Magánklinikai bevételével tartaná meg az orvosokat a szegedi egyetem

A SZTE magánklinikai vállalkozása, az UNI-MED Kft. lassan tíz éve működik, szeptembertől Mediversal Kft. néven fut tovább. A bevétel legnagyobb részét az orvosok és szakdolgozók bérére költik el, nyilatkozta Fendler Judit, a SZTE kancellárja a Szeged TV-nek abból az alkalomból, hogy az egyetemi alapítású cég új kórtermeket adott át.

Az UNI-MED Kft.-ről a hvg.hu 2014-ben írt először, amikor a SZTE magánklinikai tevékenysége élesedett. A száz százalékban egyetemi tulajdonú cég félmilliárd forint körüli árbevétellel dolgozik már évek óta, tavaly elérték a 671 millió forintot. A szeptembertől Mediversal Kft. néven működő egyetemi magánellátó korábbi hatágyas kórtermei helyett kétágyas, jól felszerelt elhelyezést tudnak biztosítani, emellett, ahogy az cég vezetője, Vaszari Viktor a televíziónak elmondta, hogy nagyobb a személyzettel való ellátottságuk, mint az államilag finanszírozott ellátásban. Ahogy a kancellár fogalmazott, itt jobban tudják motiválni az itt dolgozókat, ezzel az elvándorlás is csökkenhet.

A magánklinikán az ellátásra is kevesebbet kell várni, ez eddig is így volt. Például egy csípőprotézisre a hivatalos várólista szerint az ortopédiai szakmában az elmúlt hat hónapot figyelembe véve, több mint fél évet kell várni, ezt a magánellátásban szinte azonnal elvégzik. Ennek azonban ára van: a térítések jegyzékéből kiderül, hogy a csípőprotézis-műtét ára 1,29 millió forint, az implantátum külön fizetendő, ennek ára 350-450 ezer forint közötti. A fekvőbeteg ellátásért is külön díjat számítanak fel.

Májusban írtunk arról, hogy a TritonLife Szegeden is terjeszkedik, itt az egyetemmel közös céget hoztak létre. Ennek keretében a magáncégen keresztül is igénybe lehet venni tb-finanszírozott ellátást is.