Látványos videó mutatja be, hogyan törpülnek el a hatalmas emberi építmények, ha a tengerek mélységéhez hasonlítják őket
Azt valószínűleg mindenki tudja, hogy a tengerek és az óceánok hatalmas vízterülettel rendelkeznek, a mélységük viszont eltérő. Abban ugyanakkor egyetérthetünk, hogy szinte minden esetben jelentős mélységről van szó – így pedig nagyon sokáig kellene merülni, hogy elérjük az alját. De mit jelent ez a gyakorlatban?
Ezt a kérdést igyekezett megválaszolni az ismeretterjesztéssel is foglalkozó MetaBallStudios, ami ehhez egy látványos videót rakott össze. A csapat ugyanakkor egészen újfajta megközelítéssel dolgozott: fogták a világ legismertebb építményeit – többek közt a New York-i Szabadság-szobrot, és a párizsi Eiffel-tornyot – és lerakták őket a tenger-, illetve az óceánfenékre. Az animáción látottak alapján a Szabadság-szobor egy parányi makett, ha a 95 méter mély Északi-tengerhez hasonlítják:
A felvételen felbukkan a Kaszpi-tenger és a USS George Washington nevű tengeralattjáró is. Előbbi 211 méter mély, utóbbi pedig 210 méteren járőrözik. Egy másik érdekesség Ahmed Gabr egyiptomi búvárhoz köthető: ő volt ugyanis, aki elérte a 332 méteres mélységet a Vörös-tengerben, amivel pedig megdöntötte a mélymerülés Guinness-rekordját. A videón látni csak igazán, milyen mélyre kellett ehhez merülnie.
A legmélyebb pontok csak a videó végén jönnek elő: ilyen többek közt az Indiai-óceán is, aminek bizonyos pontjai elérik a 7258 méteres mélységet is. Ilyen mélyben már a dubaji sztárépítmény, a Burdzs Kalifa is csak egy aprócska torony.