Jelképesen lezárták az egyik pesti tankerület épületét – fotók
A bejáratot teleragasztották a pedagógusok, diákok és szülők kilenc pontjával, kézzel készített transzparensekkel és piros felkiáltójelekkel. A kiragasztott táblákon ilyen feliratok szerepelnek:
A bejárathoz vezető lépcsőt a Színház- és Filmművészeti Egyetem melletti tüntetésekről is ismert piros-fehér kordonszalagokkal tekerték tele, a mellette található szobornak pedig bekötötték a szemét, a fülét és a száját is.
A hvg.hu egyik olvasójától kaptuk a fenti képeket, aki azt írta, hogy olyan szülők állnak tankerületnek szánt „újévi köszöntő” mögött, akik szeretnék a támogatásukról biztosítani a tanárokat és mindenkit, aki kiáll és felszólal az oktatás ügyében:
Bátorításnak szántuk, hogy tudják, nem adjuk fel!
Ahogy múlt héten megírtuk, továbbra sem találni logikát abban, hogyan választották ki a decemberben elbocsátott 14 tanárt azok közül, akik polgári engedetlenséggel hívták fel a figyelmet az oktatás problémáira. Több mint 2000 „renitens” tanárt tart ugyanis nyilván a Belügyminisztérium. Ráadásul az is kiderült, hogy a tankerületek kevesebb nem megtartott órát könyveltek el a valósnál.
Szintén a múlt héten látott napvilágot Pintér Sándor tárcájának új tervezete, amely szerint évente elvégzett belső teljesítményértékelést kellene bevezetni az oktatási-nevelési intézményekben. E szerint a tanárok és az igazgatók minden tanév elején három számszerűsíthető teljesítménycélt tűznének ki – például a tanár vállalja, hogy legalább hat, szellemi és testi fejlődést szolgáló külső programot szervez az osztályának, vagy hogy 6 százalékkal csökkenni fog az igazolatlan hiányzások száma –, emellett a pedagógusoknak olyan központilag előírt kompetenciaterületeken is meg kellene felelniük, mint például a terhelhetőség, a munkafegyelem vagy az etikus magatartás.