Jamie Oliver inkább diktafonra mondta a könyveit, csak hogy ne kelljen írnia
„Mindig is volt egy kis gondom” – mondta Jamie Oliver a BBC-nek abból az apropóból, hogy gyerekkönyve jelent meg. A séf és szerző arra utalt, hogy az iskolában nehézségei voltak az olvasással és az írással is. A Billy and the Giant Adventure című kötete elmondása szerint a nehézségekkel küzdő olvasóknak szól, és érzelmi szempontból ezt tekinti a legfontosabb könyvének.
Oliver a könyvet a karantén idején írta meg 10 perces részletekben, mivel az ADHD és a diszlexia miatt nehézséget jelent számára a koncentráció. 10 percekre viszont tudott összpontosítani, négy év alatt 14 fejezetet írt meg, a könyvet pedig elküldte egy kiadónak.
Az ötletet azokból az esti mesékből merítette, amelyeket a gyerekeinek talált ki. Ők elég gyorsan közölték vele, hogy ne felolvasson történeteket, hanem fejből találja ki őket.
Jamie Oliver elmondta, hogy a könyvet a lehető legkönnyebben hozzáférhetővé akarta tenni, hogy inspirálja a fiatalabb olvasókat, akiket a tanulási nehézségeik esetleg elriasztanak az olvasástól. A könyvet diszlexiabarát betűtípussal nyomtatták, és hangoskönyvként is megjelenik. A Brit Diszlexia Szövetség szerint a sans serif betűtípusok, például az Arial és a Comic Sans kevésbé tűnhetnek zsúfoltnak a diszlexiások számára.
Az Egyesült Királyságban több mint hatmillióan diszlexiásak, de sokan nem is tudják, hogy ezzel élnek együtt.
Oliver elmondta azt is, hogy az első könyveit inkább diktafonra mondta, csak hogy ne kelljen írnia, mivel a diszlexiája nehézséget jelentett számára.