Ionhajtóművet kapott egy drón, 4,5 percig repült vele
Egy floridai székhelyű startup cég, a Undefined Technologies azt állítja, hogy az általa fejlesztett drón átment egy fontos teszten, és képes volt 4,5 percen át a levegőben maradni. Hogy ez miért érdekes? Mert a vállalat szerint a drón semmilyen káros anyagot nem bocsát ki, a repülést pedig egy ionhajtóművel hajtotta végre. A New Atlas beszámolója szerint mindez azt jelenti, hogy 2024-ben már kereskedelmi forgalomba kerülhet az eszköz.
A Silent Ventus a cég által szabadalmaztatott technológiát használja arra, hogy a levegőben lévő oxigén- és nitrogénmolekulákat ionizálja, az így létrehozott „szél” segítségével pedig mozogni tud a készülék. Bár korábban nem használták még ilyen drónprojektekhez, az ionmeghajtás nem új technológia. Jelenleg ez a legfejlettebb, amivel az emberiség rendelkezik az esetleges mélyűr-projektekhez.
A cég a 4,5 perces repülésről közzétett egy videót, igaz, az csak 1 perc 17 másodperces. A vállalat szerint sikerült mérsékelni a zaj szintjét, a korábbi 85-ről kevesebb mint 75 decibelre. A fő cél, hogy 2023-ra 15 percig tudjon repülni az egység, és az, hogy a zajszint 70 dB alá menjen be.
A tervek szerint a készüléket csomagszállításra lehetne használni, ehhez viszont az kell, hogy a jelenleginél jóval hosszabb repülési idővel bírjon.