III. Károly arról beszélt első államfői beszédében, hogy méltó utóda szeretne lenni édesanyjának
Szeretett édesanyám példaképe volt az egész családnak – mondta III. Károly király első államfői beszédében. "Mélyen gyászoljuk halálában. De hálásak is vagyunk azért a 70 évért, amíg szolgálta népét" – tette hozzá. A király szerint II. Erzsébet egy „jól leélt életet” hagyott maga után.
"Amikor trónra került a nemzet a második világháború következményeivel küzdött. Azóta országunk sok kultúrának és vallásnak lett az otthona. A kötelességünk és a monarchia szerepe változatlan maradt" - fogalmazott III. Károly.
A király szerint a királynő által kiváltott szeretet, csodálat és tisztelet uralkodásának védjegyévé vált. „Ahogy családom minden tagja tanúsíthatja, ezeket a tulajdonságokat melegséggel, humorral és azzal a csalhatatlan képességgel ötvözte, hogy mindig a legjobbat látta az emberekben” – mondta.
„Ahogyan maga a királynő is tette ezt ilyen rendíthetetlen odaadással, most én is ünnepélyesen megfogadom, hogy a hátralévő időben, amíg Isten megadja nekem, fenntartom a nemzetünk alapját alkotó alkotmányos elveket" - fűzte hozzá.
Hittől, értékrendtől függetlenül III. Károly ígéretet tett alattvalóinak, hogy szolgálni fogja őket. Az élete persze megváltozik – ismerte el, neki például fel kell adnia eddigi jótékonysági tevékenységeit és másokra kell bíznia azokat.
Kamillát királynévá fogják koronázni, továbbá a király bejelentette, hogy Vilmos lesz az örököse így ő és felesége, Katalin megkapják a trónörökösök hagyományos címét, a walesi herceg és hercegné titulust. III. Károly ezen túl beszédében szeretetéről biztosította másodszülött fiát, Harryt és annak feleségét Meghant is.
Édesanyjának a király annyit üzent, hogy köszöni a szeretetét, odaadását a maga, valamint egykori alattvalói nevében is és azt kívánja, hogy az angyalok karától kísérve nyugodjon békében.
Cikkünk frissül.