Ha már okos az Apple Watch, legyen a szíja is okos – gondolták az Apple-nél
Az Apple Watch sokat tud a viselőjéről (néha már bosszantóan sokat), és ennek megfelelően küldi is a figyelmeztetéseket, például, ha úgy ítéli meg, hogy a felhasználó nem elég aktív. A jövőben még többet tudhat majd, és nem is lehet olyan könnyen becsapni, mint most (például ütemes kézrázogatással), legalábbis, ha valóság lesz az az óraszíj, amit szabadalmaztatott az Apple.
Egy 2022 augusztusában benyújtott és a napokban nyilvánosságra került szabadalmi bejelentés arra utal, hogy az Apple elektródákkal egészítené ki az óraszíjat, így az érzékelhetné a kis ujjmozdulatokat kísérő izommozgást és pillanatnyi aktivitást. Valami hasonló már most is van az Apple okosórájában: ez a Kisegítő lehetőségeknél kapcsolható be, és lehetővé teszi, hogy a felhasználó például a keze ökölbe szorításával állítsa le a riasztásokat. A szabadalomban szereplő megoldás azért ennél jóval kifinomultabb.
Mondhatnánk, hogy az ujjmozdulatokat akár a kamera is érzékelhetné, azonban az Apple azzal érvel ez ellen, hogy ennek, illetve ezeknek mindig vannak „láthatósági korlátai", és jellemzően „komplex hardvert és képfeldolgozást igényelnek". Léteznek olyan kézi eszközök is, mint a pálcák, vezérlők vagy kesztyűk, de ezeket az nem szokták hordani vagy használni a mindennapokban, ezért társadalmilag kevésbé elfogadhatók.
Az Apple egyébként nem írja le pontosan, hogy mire is lehetne használni a szabadalmaztatott technológiát, nyitva hagyva az ajtót a lehetőségek előtt, és elkerülve az esetleges kiszivárogtatásokat, amelyek bennfentes információkat fedhetnek fel a jövőre vonatkozó terveiről.