Google-vezérigazgató: veszélyt jelent a társadalomra a mesterséges intelligencia fejlődési sebessége
A Microsoft és a Google között erős verseny zajlik a keresőpiacon, hogy ki tudja jobban megcsinálni a saját MI-alapú keresőjét: mindkét cégnek megvan már a maga megoldása – előbbinek az új Bing, utóbbinak a Bard –, de egyelőre úgy tűnik, a Google valamelyest lépéshátrányba került, miután a Bing már szinte mindenkinél elérhető, míg a Google csak nemrég kezdte el kiadni a Bardot néhány kiválasztott országban.
A Bardot sok kritika is éri, cégen belülről is, aminek az sem tett jót, hogy egy hirdetésben kínos bakit ejtett a chatbot.
Most Sundar Pichai, a Google anyavállalatának, az Alphabetnek a vezérigazgatója szólalt meg a Bardot ért kritikákkal kapcsolatban a The New York Times podcastjában: „Határozottan vannak többre képes modelljeink” – mondta, hozzáfűzve, hogy nagyon hamar frissítik a Bardot egy PaLM nevű modellre, amivel a képességek terén is fejlődni fog a chatbot: jobb érvelési, kódolási és matematikai képességei lesznek.
Pichai megjegyezte: a Bard jelenleg a LaMDA-modell egy „könnyű és hatékony” változatán alapszik, ami főleg a párbeszédre fókuszál, de a PaLM már alkalmasabb lesz például a józan észen alapuló érvelésre is.
A Bard jelenleg korlátozott képességei mögött a vezető szerint a cégen belüli óvatosság áll, és azt is megerősítette Pichai, hogy a Google társalapítóival is beszélgetett a munkáról.
A vezérigazgató arra is kitért, hogy az MI fejlesztése jelenleg túl gyorsan halad, és az a társadalomra is veszélyt jelenthet. Az MI-vel kapcsolatos aggodalmakra reagálva elmondta: fontosnak tartja meghallgatni az aggodalmakat, és túl fontos terület a mesterséges intelligencia ahhoz, hogy ne legyen szabályozva.