Budapest
2024 november 15., péntek
image

Fülke: Tényleg kivárjuk, hogy az egész társadalom a bőrén érezze a tanárok ügyét?

Szerdán országszerte megmozdulnak a pedagógusok, diákok és szülők, podcastünk felvétele idején közel húsz helyszínen terveznek valamilyen kiállást. A cél közös, de szerteágazó: az oktatás helyzetének javítása, amely – hiába szeretnek erre fókuszálni a döntéshozók – jóval többről szól, mint tanári bérekről. A pedagógusok megbecsültsége, pályájuk jövőképe és utánpótlása, a rájuk nehezedő nyomás, és a diákok problémái mind egy halmaz részei, amelyekért 2022-ben számtalanszor mozdult meg a szakma és az érintettek – mindeddig eredménytelenül, múlt hét vége óta pedig vannak, akiknek mindez az állásába került.

A Fülke legfrissebb epizódjában két beszélgetést hallhatnak. Faludi András, a szerda reggeli Rákóczi úti élőlánc egyik főszervezője arról mesélt, hogyan válhat közös üggyé az oktatás, milyen szerepet játszanak ebben a demonstrációk, és milyen falakat kell áttörni a társadalom szolidaritásának megszerzéséhez.

Szabó Fruzsina, az Eduline vezető szerkesztője pedig összefoglalta, hogyan jutottunk szakszervezeti egyeztetésektől egy év alatt tanári kirúgásokig, miért volt döntő szerepe a folyamatban Pintér Sándornak, és mire számíthatunk (pontosabban: miben reménykedhetünk) a kormány részéről a megmozdulásokat követően.