Felfüggesztette a Mol vételi ajánlatát az Alteo részvényeire a jegybank
A Magyar Nemzeti Bank felfüggesztette a Mol csoport kötelező nyilvános vételi ajánlatát az Alteo Energiaszolgáltató Nyrt. részvényeire addig, amíg megérkezik a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) hatósági hozzájárulása – közölték a vállalatok a Budapesti Értéktőzsde honlapján. A közleményben felidézték, hogy a múlt héten a Mol tulajdonában álló Mol RES Investments Zrt. kötelező nyilvános vételi ajánlatot tett a társaság által kibocsátott valamennyi, egyenként 12,5 forint névértékű, „A” sorozatú törzsrészvényére.
Az olajipari vállalat korábbi tájékoztatása szerint szindikátusi és összehangoltsági szerződéseket írtak alá (a miniszterelnök veje, Tiborcz István érdekeltségébe tartozó) Diófa Alapkezelő Zrt. által kezelt Főnix Magántőkealappal és a (Jellinek Dániel tulajdonában lévő Indotek-Investments Zrt. által kezelt) Riverland Magántőkealappal azzal a céllal, hogy többségi befolyást és közös irányítást szerezzenek az Alteo Nyrt. felett.
Az ajánlatot az Alteo alapítója és jelenleg is meghatározó tulajdonosa, a Wallis elfogadta, legalábbis ez derül ki a vállalat közleményéből, és még azt is hozzátették, hogy az Alteo részesedésének lezárását követően újabb magyarországi és régiós befektetéseket tervez, továbbra is aktív résztvevője kíván lenni a hazai értékpapírpiacnak és célja, hogy újabb magyar vállalati sikereket érjen el itthon és a régióban.
Az Alteo egy széles portfólióval rendelkező energetikai szolgáltató és kereskedő vállalat, részvényeinek értéke 2022-ben 51 százalékkal emelkedett, ezzel a BÉT legjobb teljesítményét nyújtotta. Ezért is érdekes, hogy vajon egy ennyire sikeres cégen miért ad túl a tulajdonosa áron alul, márpedig, az Erste elemzői kommentárja szerint a többségi tulajdonrészt a Mol és a két partnercége 2872 forintos részvényáron tervezi megszerezni, ami lényegesen alacsonyabb, mint az Alteo pénteken zárt 3300 forintos részvényértéke. Ráadásul a Portfolio közlése szerint az Alteo-részvényeket három elemző is megvásárlásra ajánlja, a konszenzusos ajánlatuk pedig kis híján eléri a 4000 forintot részvényenként.