Ezt a mobilt meg sem kell fordítani, 60 megapixeles már az előlapi kamera is a Huawei új telefonjában
A Huawei nova 10 és nova 10 Pro telefonokat már júliusban bejelentette a vállalat, az IFA 2022 kiállítás újdonsága, hogy Európába is megkapja őket. (Ami egyébkén közel sem mindig egyértelmű.)
A nova 10 egy 6,67 hüvelykes (1080x2400 pixeles) képernyővel rendelkezik, a nova 10 Próba valamivel nagyobb, 6,78 hüvelykes panel került, egyaránt 120 Hz-es képfrissítéssel. Mindkét mobilt Snapdragon 778G processzorral, 8 GB RAM memóriával, 128/256 GB tárhellyel szerelték fel. (Hogy a magyar piacon melyik tárhelyopció lesz választható, arról még nincs hír.)
A berlini bemutató közben kiadott magyar nyelvű közleményben az olvasható, hogy
ezek „az első olyan okostelefonok, amelyek megváltoztatják a mobilfotózás hagyományos megközelítését”, ami sok mindent jelenthet, de egyelőre egyiket sem értjük.
Talán akkor járunk a legközelebb az igazsághoz, ha úgy vesszük, a gyártó arra tekint forradalomként, hogy a hátlapi 50+8+2 kamerarendszer mellé az előlapra egy szokatlanul sok megapixeles egység került. A nova 10-nél 60 megapixeles ultraszéles látószögű egységről van szó, a Pro modell esetében ez egy 8 megapixeles másodkamerával társul. Ez viszont garantáltan nem fog megváltoztatni semmit, ahogy a korábban, már az év elején ugyanígy 60 megapixeles szelfikamerával piacra dobott Motorola Edge Plus sem forgatta fel a piacot. Az persze tény, hogy az előlapi 60 megapixel nem mindennapi, aki gyakran videózza magát, például mert tiktoker, annak jól jöhet.
A nova 10-ben 4000 mAh-s akkumulátor tölthető 66 wattos gyorstöltéssel, a nova 10 Próban 4500 mAh-s 100 wattossal – ezzel a kombinációval az energiaellátásra senkinek nem lehet panasza.
A gyártó elhozta az IFA 2022 kiállításra a 12,6 hüvelykes, 120 Hz-es képernyővel szerelt MatePad Pro 12,6 táblagépet is, amellyel „szinte PC-szerű” tabletes élményt ígér felhasználóinak.
Az androidos alapokon nyugvó készülékeken ezúttal sincs gyárilag teljes Google-ökoszisztéma, hogy ez mivel jár és mivel nem, arról részletesen olvashat egy korábbi tesztünkben. A mobilokon és a táblagépen az EMUI 12 van. Tehát a gyártó képviselőinek évek óta hangoztatott ígéretével ellentétben még mindig nem merik vagy nem akarják az európai felhasználók elé letenni a saját fejlesztésű Harmony OS-t. Pedig lenne, vagy talán lett volna ráció egy harmadik platform sikerre vitelében, de közel sem biztos, hogy az idő a kínai óriásnak dolgozik.
A berlini esemény érdekes Huawei terméke a Kínában már szintén bemutatott Watch D okosóra, amelyet mostanra több európai országban is megkapta az európai egészségügyi tanúsítványok, így az IFA-n kontinensünkön is debütált. Különlegessége, hogy a piacon lévő megannyi órával szemben nemcsak a pulzusszámot és a véroxigénszintet – valamint a lépéseket, alvásunk minőségét stb. – méri, hanem a vérnyomást is. Bár ez továbbra is ritkaságnak számít a piacon, azért nem egyedülálló, az aktuális felhozatalból például a Samsung Galaxy Watch 5 is képes rá.
Hogy az új készülékek mikor és mennyiért jelennek majd meg a hazai piacon, arról egyelőre nincs információ.