Budapest
2024 november 29., péntek
image

Elon Musk: „Azt hiszem, nem kellene tweetelni hajnali három után”

Nem unalmas, nem buli, fájdalmas, leginkább egy hullámvasútra emlékezteti – így foglalta össze a BBC-nek adott interjújában Elon Musk, milyen a Twittert vezetni. A világ egyik leggazdagabb és legsikeresebb vállalkozója a brit közszolgálati csatornának nyilatkozva azt mondta: kész eladni a platformot, ha megfelelő vevő jelentkezik érte – azt azonban nem konkretizálta, kit tekintene megfelelőnek.

A Twitter vezetését megterhelő munkának nevezte, állítása szerint előfordul, hogy az irodában alszik. Elismerte, többször is előfordult, hogy elhamarkodottan osztott meg bejegyzéseket, ezzel pedig magát lőtte lábon. „Azt hiszem, nem kellene tweetelni hajnali három után” – jegyezte meg.

Az interjúban a riporter egy közvetlenül a BBC-t érintő kérdést is felvetett, a médium Twitter-fiókját ugyanis nemrégiben olyan címkével látta el a platform, amellyel a kormányzatok által fenntartott sajtót különböztetik meg a függetlenek fiókjaitól. Musk erről annyit mondott, hogy szerinte a BBC-t nem szokta izgatni, ha állami médiának nevezik, viszont a csatorna erről más véleményen van: nemrégiben közleményt adtak ki arról, hogy őket nem a kormány, hanem a rájuk előfizető britek tartják fenn, a megjelölés miatt pedig a Twitterhez fordultak. Musk az interjúban azt mondta, hajlandó arra, hogy államilag finanszírozott címkére módosítsa a jelölést. Majd megjegyezte, hogy valójában nagyon tiszteli és kedveli a BBC-t.

Musk beszélt a közösségi oldal pénzügyeiről is, szerinte a cég mára nagyjából nullszaldós, sőt a felvásárlást követő pánik után a hirdetők nagy része is visszatért.

Az új tulajdonos a platform átvétele után több száz dolgozót rúgott ki, volt, akit e-mailben. Erről azt mondta, annyi dolgozója volt a Twitternek, hogy nem volt lehetséges az, hogy ennyi emberrel beszéljen. Nem tartja gondatlanságnak, hogy ennyi szakembertől vált meg: „ha az egész hajó elsüllyed, akkor senkinek nem lesz munkája” – jelentette ki.