Budapest
2024 november 18., hétfő
image

Egyes információk szerint Elon Musk azokat is kirúghatta, akik az álhíreket próbálták kiszűrni a Twitteren

A Guardian idézi a Toronto Star kanadai lap munkatársának, Richie Assalynek a Twitter-posztját, aki azt állítja, hogy Elon Musk nemcsak a menedzsmentet, de a megtévesztő információkat kiszűrni próbáló kurátori csapatot is elküldte a Twittertől. Assaly korábban maga is dolgozott ez utóbbi stábban. Állítását egyelőre senki nem erősítette meg.

Richie Assaly megjegyzi, hogy ez a kurátori csapat volt a záloga annak, hogy a Twitter független forrása lehetett a híreknek. Szerinte a csapat elbocsátásával a Twitter zajosabb lesz, veszélyesebb és kevésbé érdekes.

Elon Musk korábbi közlése szerint a Twitternek a szólásszabadság zászlóshajójává kell válnia, bírálói szerint azonban ez teret adna a platformon a gyűlöletbeszédnek. Musk korábban azt is jelezte, hogy lehetővé tenné Donald Trump korábbi amerikai elnök visszatérését a közösségi médiaplatformra.

Az Elon Musk által tulajdonolt Twitter pénteken kezdett tömeges elbocsátásba: a nap folyamán minden dolgozó e-mailt kapott, akkor is, ha megtartották őt, akkor is, ha kirúgták.

A leépítés olyan léptékű, hogy a végeztével nagyjából fele annyi alkalmazottja lesz a Twitternek, mint Elon Musk érkezése előtt volt. A létszámleépítést azonban a dolgozók nem hagyják annyiban, már be is nyújtották a csoportos keresetüket a cég ellen, mert szerintük az eljárás sérti az elbocsátások rendjére vonatkozó amerikai törvényt.

A milliárdos amerikai üzletember a hét elején vette át a társaság vezetését, és egyszemélyben látja el a cég teljes igazgatását, miután a 44 milliárd dolláros adásvétel lezárultával felmondott a cég vezetőinek és az igazgatóság tagjainak.

Azóta számos cég függesztette fel hirdetési tevékenységét a Twitteren, köztük olyan nagy márkák, mint a General Motors, a General Mills vagy a Volkswagen csoport vállalatai a céget övező zavaros helyzetre való hivatkozással, amely állításuk szerint negatívan hathat a megítélésükre.

Pénteken egy Twitter üzenetében Musk "aktivista csoportokat" vádolt meg azzal, hogy nyomást alatt tartják hirdetőket, hogy hagyják el a közösségi médiaóriást, és ez okozza a bevételek visszaesését. Az üzletember szerint ezek a csoportok - akiket nem nevezett néven - a szólásszabadságot támadják, amikor a Twitter moderációs gyakorlatában tervezett változások ellen lépnek fel.