Budapest
2024 november 16., szombat
image

Egy új teória szerint idegen űrhajók darabjait rejthetik a Földre hullott meteoritok

Egy érdekes új kutatási anyag jelent meg egy hasonló munkákat összegyűjtő adatbázisban, az ArXiv oldalán. A szeptember 13-án feltöltött tanulmányt Pierre Embaid, a Venezuelai Központi Egyetem tudósa jegyzi. A dokumentumban azt igyekeznek bemutatni, hogy egy mesterségesen előállított ásvány (pontosabban kettő) különös rokonságban áll egy-egy olyannal, amiket a Földre hullott meteoritokban is kimutattak. Embaid ezek miatt azt is elképzelhetőnek tartja, hogy ezen anyagok a földi megfelelőikhez hasonlóan mesterségesek.

Azaz: valaki vagy valami előállította őket.

A két ásvány, amiről szó van, a Heideite és a Brezinaite. Utóbbit a tudósok még 1957-ben szintetizálták króm, valamint kén kombinálásával és gondos rétegezésével. Tizenkét évvel később egy, az arizonai Tucson közelében lezuhant meteoritot vizsgáló csillagászok ugyanilyen ásványt találtak az űrszikla szerkezetében. Az anyag később más, már a Földön lévő meteoritokban is felbukkant. A Heideite 1968-ban jött létre, szintén laboratóriumi körülmények között, króm, vas, kén és titán kombinálásával. Az anyag később – az előzőhöz hasonlóan – egy olyan meteoritban bukkant fel, ami még 1852-ben ért földet Indiában. De Heideite-t találtak egy második, 1980-ban Jemenben lezuhant meteoritban is.

A kutatók megjegyezték azt is, hogy a két ásvány rendkívül különleges, valószínűleg szupravezetők is – vagyis bizonyos körülmények közt képesek elveszíteni az ellenállásukat. A szupravezetők a modern technológiák széles skálájának kulcsfontosságú elemei; a számítógépes chipekben és az orvosi műszerekben is alkalmazzák őket – írta erről a The Daily Beast.

Arra ugyanakkor nincs semmiféle bizonyíték, hogy a meteoritokban talált ásványok valamilyen távoli civilizációval is összetalálkoztak volna. Mi több: ők alkották volna meg őket. A tudósok mindenesetre nagyon izgatottak. Embaid egyik merész állítása, hogy a meteoritokban talált ásványfélék régen megsemmisült űrhajók vagy szondák darabkái is lehetnek. Ezt a teória abból ered, hogy a hasonló anyagok legyártásához ellenőrzött és kifinomult folyamatra van szükség, ilyet pedig nem könnyű a természetben találni.