Egy teljesen új keresőt csinál a Google
Azzal, hogy az OpenAI kiadta a ChatGPT-t, és azzal, hogy a Microsoft rárepült, hogy beépítse a mesterséges intelligenciát (MI) a Bing keresőjébe, teljesen új helyzetet teremtett a Google számára. Az eddig az internetes keresők piacát is toronymagasan vezető vállalat lépéskényszerbe került, és úgy tűnik, ez nemcsak a Bard fejlesztését jelenti.
A The New York Times beszámolója szerint a vállalat egy mesterséges intelligenciára építő keresőmotor elkészítésén dolgozik. A lap arról ír, hogy a Google-nél a fejlesztés korai szakaszában jár az az újfajta kereső, ami megpróbálja előre megjósolni, hogy mire lesz kíváncsi a felhasználó. Ennek eredményeként a jelenleginél „sokkal személyre szabottabb élményt” kínálna a vállalat.
Hogy ez pontosan mikorra készülne el, azt egyelőre nem tudni. Azt viszont igen, hogy a cég Magi kódnéven egy olyan frissítőcsomagon dolgozik a jelenlegi kereső számára, ami MI-funkciókkal turbózná fel azt. Ezek közé tartozik egy olyan chatbot, amit szoftvermérnökök számára fejlesztene a vállalat, és ami kódrészleteket is képes lenne generálni. Emellett jönne egy olyan funkció is, amely segítségével a felhasználók beszélgetésen keresztül kereshetnének zenét. A fejlesztésre állítólag 160 embert állított rá a vállalat.
A lap ezeken kívül is több, készülő újdonságról ír. Az egyik ilyen a Searchalong elnevezésű Chrome-funkció, ami a felhasználó által meglátogatott weboldalon keresne kiegészítő információkat. Például ha valaki szállást akar foglalni, akkor a chatboton keresztül a felhasználó kérheti, hogy látnivalókat ajánljon neki az adott helyen. A GIFI és a Tivoli Tutor nevű újdonságokkal pedig a felhasználó képeket generálhatna a Google Képkereső segítségével, valamint új nyelveket lehetne megtanulni a csevegőbottal.
Az Engadget megjegyzi: ezen funkciók egy részét korábban már megvillantotta a Google, a képgenerálást pedig a Diákba is beépítette.
A cég állítólag hamarosan bejelenti majd a Magit, amit kezdetben az Egyesült Államokban, 1 millió felhasználó számára tesz majd elérhetővé, az év végéig pedig 30 millió főre növelni a hozzáférő felhasználók számát.
A Google elismerte, hogy a cég a Magi-projekten dolgozik, de többet nem árult el róla.