Budapest
2024 november 18., hétfő
image

Egy kínai cég rájött, hogyan tudunk nagy távolságból is csókolózni egymással

Zhao Jianbo, a Pekingi Filmakadémia egykori hallgatója megelégelte, hogy a három éve tartó Covid-járvány következtében bevezetett rendkívül szigorú kínai karanténintézkedések miatt nem tudott találkozni a barátnőjével, az emberi érintkezések pedig lassan a múlt feledésébe merültek. Alapított hát egy start-up céget, a Siweifushét, amely feltalálta a telefonra szerelhető "csókgépet", hogy a távolságtartás mellett is lehessen a pároknak "érintkezniük".

A MUA névre keresztelt eszköz, amely január végén jelent meg, és már több mint háromezer darabot eladtak belőle, valamint már körülbelül 20 ezer előrendelést vettek fel rá, lényegében egy mozgásszenzorokkal ellátott, szilikonból készült, robotikus száj, amelyet az okostelefonra kell a töltőcsatlakozónál felapplikálni. Amennyiben a felhasználó letölti a "csókgéphez" szükséges alkalmazást, a párjával akkor is csókot tud váltani, ha az illető a világ túlsó felén van. A szilikonszáj ugyanis érzékeli, ha hozzáérnek, összegyűjti a felhasználó csókjának adatait, amelyeket aztán a másik felhasználó telefonjára, illetve annak a csókkütyüjébe továbbít az applikáció, és az ottani szilikonajkak mímelni fogják az adatok alapján a küldött puszit. Nemcsak a száj mozgását tudja az eszköz leutánozni, de képes visszaadni az ajkak által kifejtett nyomást és nagyjából azok hőmérsékletét is.

 

A körülbelül 38 dollárba kerülő eszköz fogadtatása eddig elég vegyes, egyesek izgalmasnak találják a találmányt, mások kényelmetlenül érzik magukat a használata közben, többen pedig kifogásolják, hogy kimaradt a "csókgépből" a nyelv.

A kínai közösségi oldalon, a Weibón voltak, akik abbéli aggodalmuknak adtak hangot, hogy az eszköz az online erotikus tartalmak gyártására is alkalmas lehet.