18° Budapest
2024 november 01., péntek
image

Egy éjszaka két álom is rámutatott a szorongásának okára

Az álom a szimbólumok nyelvén szól hozzánk. A görög szó „symbolon” egyesítést, összekapcsolást, a különálló részek egésszé formálását jelenti. Az ókori görögök a szívesen látott vendégnek adtak symbolont. Amikor a házba vándor tért be, egy érmét vagy gyűrűt kettétörtek, az egyik fele náluk maradt, a másikkal pedig a vendéget ajándékozták meg. Ezzel évek múltán, akár a leszármazottaik is felismerték a barátot (vagy annak leszármazottját), ha a két fél darab összeillett.

A mai értelemben vett szimbólumok olyan többrétegű jelentéshordozók, amelyek komplex üzeneteket, mítoszokat, történeteket sűrítenek magukba. Az álmaink is ilyen módon dolgozzák fel a tudattalan lelki folyamataink történeteit, és ezek megfejtésével mélyebb önismeretre tehetünk szert.

Lelki útmutató

Az alvás körülményeit is figyelembe vettük, ami fizikai szempontból annyiban volt számottevő, hogy az álom napján kezdődött a havi menstruációs ciklusa. Éjjel hasfájásra ébredt (amit már álmodás közben is érzett), majd vizet ivott, görcsoldót vett be, és visszaaludt. A következő álom már kellemesebb volt, és az értelmezésnél kapcsolatot is találtunk a két álomtartalom között.

Búvópatak: Egy mezőn sétálok, teljesen távol a várostól. Ismerős a táj, már máskor is jártam erre álmomban. A mobiltelefonomat keresem, itt veszett el valahol. Lehajolok a fűbe, de nem találom. Leülök egy sziklára, és ekkor a szikla lábánál megcsillan valami. Biztos a mobilom. Lehajolok, és egy kis búvópatakot látok előbukkanni a föld alól. Tiszta, friss vizével meglocsolom az arcomat, és egy barlangba kerülök. Minden gyönyörű türkiz színű, felülről fény szűrődik befelé. Telis-tele van a barlang színes kristályokkal. A patak itt tekeredik a lábamnál. Elindulok lefelé a partján. Hallom, ahogy mossa a köveket, és ekkor megszólal a mobilom. Felébredek.

Óriáskígyó mint köldökzsinór

Az álmot elemeire szedtük, és az elemek mellé szabad asszociációkat rendeltünk. A két álomból közös szimbólumcsoportok jöttek létre. Úgy tűnt, mintha ez a két különböző képsor hasonló üzenetet rejtene. Andrea mindkét helyszínen nagy térben, a világtól távol volt. Egyedül érezte magát, és keresett valamit. Kapcsolatot keresett valakivel, valakikkel. Az Űr-álomban az óriáskígyó (bölcsesség és gyógyítás) köldökzsinór volt, amely összekötötte a Teremtővel. A kapcsolatot tehát megtalálta.

Az érzéseiről kérdeztem az álommal kapcsolatban. Arról számolt be, hogy valamiféle húzóerőt érzett, mielőtt észrevette volna a hasából kijövő kígyót. (Vágyat a valahová tartozás iránt.) Először rémület fogta el, de azután kellemes nyugalom áradt szét benne, ahogy a messzeségbe tartó fény-köldökzsinór végtelenül tekeredő vonalára nézett.

Az értelmezése szerint arról kapott jelet, hogy a bölcsesség, a gyógyítás, amivel foglalkozik, összeköti őt a transzcendenciával. A nagy tér és a szabadság, valamint az ehhez társuló érzései (magány, hidegség, szorongás) a vállalkozás új távlatait és az ezzel kapcsolatos aggodalmait, a kishitűségét szimbolizálta.

Választóvonalhoz érkezni

A második álom szintén nagy, szabad téren kezdődött, ahol az elveszett telefonját, vagyis a kommunikációs lehetőséget kereste. A hangulata lényegesen bizakodóbb. A mező asszociációi – nyár, búza, virágok – mind arra utalnak, hogy virágzást vár a helyzettől. Leült egy sziklára (a biztonságot, erőt megtalálva). Megcsillant a fény (ötlet, remény), ami valamiféle rejtett érték volt (búvópatak), nem az, amire várt. Annál viszont sokkal több: az élet forrása, becsületesség, őszinteség (tiszta víz). Azután az anyaméh szimbóluma (barlang) következett, ami a termékenységet jelképezi. A színek és a kristályok elkápráztatták. Életének egyik választóvonalához (part) érkezett, amelyben szabadon teremthet, értékeket közvetíthet, gyarapodhat. Az emberek együtt, a kincsek, a vidámság mind olyan vágyakat fejeztek ki, amiket a vállalkozásában valóra kívánt váltani.

Fizessen elő a magazinra, most sokféle kedvezmény várja.