Egészen szokatlan módon madárpiszoknak álcázza magát egy most felfedezett békafaj, hogy így rejtőzzön el
Madárpiszoknak álcázza magát egy Pápua Új-Guineán újonnan felfedezett béka, a tudósok szerint a fehér-sötétbarna mintázattal az apró kétéltű sikerrel tudja megvédeni magát az óceániai ország hegyvidéki erdeiben.
A Föld második legnagyobb szigetének, Új-Guineának a keleti részét és számtalan kisebb szigetet magában foglaló Pápua Új-Guineán öt új békafajt fedeztek fel nemrég – derült ki a Zootaxa tudományos szaklapban megjelent cikkből.
A tanulmány egyik szerzője, az ausztráliai Queensland Múzeum kutatója pénteken elmondta: az öt új kisbéka közül az egyiknél a fiatal példányok színe és mintázata nagyon hasonlít a madárürülékhez, ami feltehetően védőálcát biztosít az állatnak.
Az új békafajok felfedezése annak eredménye, hogy a tanulmány vezető szerzője, Steve Richards 30 éven keresztül fáradhatatlanul gyűjtögette a békákat, gyakran éjszakákon át várakozott az esőben faüregek mellett, hogy felbukkanjanak ezek az apró kétéltűek.
Elmondása szerint Pápua Új-Guineán kívül a világon nincs még egy olyan sziget, ahol ennyi békafaj élne, és az ott élő fajok többsége nem is található meg máshol.