Dél-Korea havi 500 dollárt fizet a magányos fiataloknak, hogy "visszatérjenek a társadalomba"
Egyes dél-koreai fiatalok annyira elmagányosodtak, hogy a kormány felajánlja, hogy fizet nekik azért, hogy "visszatérjenek a társadalomba" – írja a CNN.
Mint írják, a dél-koreai Nemek Közötti Egyenlőség és Családügyi Minisztérium a héten bejelentette, hogy havonta legfeljebb 650 000 koreai won, vagyis körülbelül 500 dollár támogatást nyújt a társadalomtól elszigetelve élő "remetéknek", hogy támogassa a pszichológiai és érzelmi stabilitásukat és egészséges fejlődésüket.
A 19 és 39 év közötti dél-koreaiak mintegy 3,1 százalékát érinti az elmagányosodás problémája, ők a minisztérium jelentése szerint "korlátozott térben élnek, bizonyos időnél hosszabb ideig a külvilágtól elzártan a külvilágtól, és érezhetően nehézségeik vannak a normális életvitel fenntartásával." Ez országszerte mintegy 338 000 embert jelent, és 40 százalékuknál az elszigeteltség már a serdülőkorban kezdődik. A minisztérium feltételezései szerint
az elmagányosodásban olyan tényezők játszanak közre, mint az anyagi nehézségek, mentális betegségek, családi problémák és egészségügyi kihívások.
Ezt orvosolva, az új intézkedések kifejezetten a fiatalokat célozzák meg a nagyobb léptékű ifjúságvédelmi támogatási törvény részeként, amelynek célja a társadalomtól rendkívül visszahúzódó emberek, valamint a gyám vagy iskolai védelem nélküli, a bűnözés veszélyének kitett fiatalok támogatása.
A havi juttatást azok a 9 és 24 év közötti magányos, visszahúzódó fiatalok kaphatják meg, akik olyan háztartásban élnek, ahol a nemzeti átlagjövedelem alatt keresnek, ez Dél-Koreában ez egy négyfős háztartás esetében havonta körülbelül 5,4 millió won (kb. 4165 dollár). A fiatalok a programra egy helyi közigazgatási jóléti központban jelentkezhetnek, de a gyámjuk, tanácsadójuk vagy tanáruk is pályázhat a nevükben.
"A visszahúzódó fiataloknak a rendszertelen életmód és a kiegyensúlyozatlan táplálkozás miatt lassabb lehet a testi fejlődésük, emellett valószínűleg mentális nehézségekkel, például depresszióval kell szembenézniük" – közölte a minisztérium, hangsúlyozva az "aktív támogatás" fontosságát.