Budapest
2024 november 15., péntek
image

Corvinusról kirúgott docens: "Azoknak a tanároknak a sorsában osztozom, akiket hasonló méltánytalanságért rúgtak ki"

A 7IGEN-es alternatív népszavazáson való részvételre buzdít Ádám Zoltán, a Corvinus Egyetem volt docense, akit a héten azonnali hatállyal kirúgott az egyetem vezetése. Ádám Zoltán volt az a Corvinuson oktató, aki az etikai vétségek gyanúja miatt belső vizsgálatokat  indított az egyetem történt vizsgabotrány után, és ő volt az egyetlen, akit az egyetem kirúgott.

Ádám most az aHang videójában beszélt arról, hogy mit gondol a magyar oktatás helyzetéről, és miért tartja fontosnak, hogy mindenki részt vegyen a holnap záruló alternatív népszavazáson:

Ádám Zoltán hangsúlyozta, hogy meg kell becsülni azokat a diákokat, fiatalembereket, akik ezt szervezik. Hozzátette azt is, hogy azért is fontos részt vennünk, mert felelősségünk a saját társadalmunkkal szemben.

Speciális helyzetben vagyok ebben a pillanatban, engem október 24-én elbocsátott az én munkahelyem, a Corvinus Egyetem egy rendkívüli felmondással, aminek nagyon nem örültem. Nagyon sajnálom azt, hogy az utóbbi napokban már nem mehettem be tanítani a hallgatóimat és ez úgy tűnik, hogy most egy darabig így is lesz. Azoknak a tanároknak a sorsában osztozom, akiket hasonló méltánytalanságért rúgtak ki az elmúlt hónapokban, években Magyarországon”

- emelte ki a Corvinus Egyetemről kirúgott docens. Ádám mellett a kirúgása után kiállt az egyetem dolgozói fóruma és követelte, hogy vegyék vissza. De ugyanígy támogatásáról biztosította őt az oktatói Hálózat is, amely úgy látja, Ádám Zoltán kirúgásával példát akartak statuálni. Az egyetem eközben egy köremailben magyarázkodott a diákoknak és azt írták: "az egyetem vezetése elfogadhatatlannak tartja, hogy ártatlan diákokat tesznek ki alaptalan vádaknak".

Akárhogy is, Ádám Zoltán a hvg.hu-nak azt mondta, munkaügyi pert indíthat. Erről itt írtunk részletesen:

Beperelheti a Corvinust az azonnali hatállyal kirúgott oktató, Ádám Zoltán

Ádám Zoltán volt az, aki korábban etikai eljárásokat kezdeményezett, miután kiderült, az egyik hallgató a többiektől fizikailag elkülönítve, egy kifejezetten neki készített vizsgasor alapján tehetett sikeres vizsgát, miközben az illető a szabályok szerint elégtelent kaphatott volna csak az adott tárgyból, vagyis meg kellett volna buknia.