Az 56-os szabadságharcosokra hivatkozva bírálja az amerikai szankciókat a budapesti orosz követség
Szankciókra cserélte a diplomáciát az USA – állítja Telegram posztjában a budapesti orosz nagykövetség. A szövegben, amellyel David Pressman amerikai nagykövet szerdai beszédére reagálnak, a Nemzetközi Beruházási Bank ellen hirdetett szankciókat az önkényuralmi külpolitika példájának láttatják és szerintük Washingtonnak mindössze egy célja volt, hogy megmutassa, nem érdemes ujjat húzni vele.
„De az 56-os szabadságharcosok leszármazottai, akikre Pressman úr annyira szeret hivatkozni az oroszellenes beszédeiben, keményen visszautasítanak mindenféle kívülről érkező nyomást, ahogyan ezt egész történelmük is bizonyítja.” Az orosz nagykövetség szerint több diplomáciára lenne szükség és kevesebb diktátumra, majd sajnálkozásukat fejezték ki, hogy az újabb amerikai gyarmatosító ambícióknak egy jól működő nemzetközi pénzintézet és az abban dolgozó emberek estek járulékos veszteségéül.
Eddig az oroszok közleménye és most pár gondolat erejéig azért időzzünk el annál a gondolatnál, ami szerint nem volt itt semmi baj a kémbanknak is nevezett Nemzetközi Beruházási Bankkal (IIB) a szankciók bejelentéséig. Az IIB ugyanis a háború kitörése óta nem nagyon csinál mást, mint az adósságait menedzseli, a benne korábban tulajdonrészt birtokló országok egymás után léptek ki belőle, utoljára a bolgárok és a románok szálltak ki, mostanra az oroszokon kívül már csak Magyarország van benne.
A bank igazgatóságának egyik tagja, a belügyi nyilvántartásban SZT-tisztként szereplő és kormánypárti megmondóemberként is ismert volt miniszter, Boros Imre szerdán a HírTV-nek azt is elmondta, hogy mostanra Magyarország vált a bank főrészvényesévé. Ez persze érthetővé tenné, hogy miért tart ki mellette konokul a kormány, ám szebbé, vagy hasznosabbá egy jottányival sem teszi a történetet.