Akkumulátorgyártáshoz kapcsolódó képzés indul mérnökhallgatóknak az Óbudai Egyetemen
Autóipari Li-ion akkumulátorok gyártása elnevezésű tantárgy oktatása kezdődött meg az Óbudai Egyetemen, hamarosan pedig speciális szakirányra is jelentkezhetnek a mérnökhallgatók.
Az egyetem a közleményében azt írta, a képzést a Samsung- SDI-vel együttműködve indítják, a gyakorlati ismeretek megszerzéséért az oktatásban szerepet vállalnak a vállalat mérnökei is, valamint ösztöndíjprogramot és szakmai gyakorlat lehetőségét is biztosítanak a gödi gyárban.
A diákok 2023 tavaszi szemesztertől az angol oktatási nyelvű „Manufacturing of automotive Li-ion batteries" elnevezésű tantárgy részeként sajátíthatják el a gyártásban végzendő mérnöki munkához nélkülözhetetlen ismereteket. A tantárgyat jelenleg az egyetem Bánki Donát gépész és biztonságtechnikai mérnöki képzésben részt vevők, az őszi félévtől pedig már a Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar hallgatói is felvehetik.
A tantárgy, és a későbbi speciális szakirány a kormány azon szándéka következtében jött létre, hogy akkumulátorgyár-nagyhatalmat csináljon az országból, bár ezt leginkább azok nem szeretnék, akik a tervezett gyárak mellett élnek. Ezen utóbbi kitétel azonban csak annyira hatotta meg a kormányt, hogy elkezdte számolatlanul önteni a közpénzt egy akkugyárat megszerettető kampányba, miközben a volt köztársasági elnök, Áder János podcastjéből is kivágták azt a pár másodpercet, amikor a meghívott szakértő nem tudva a helyét, kritikusan nyilvánult meg az akkugyárakkal szemben.