Budapest
2024 november 27., szerda
image

Akadémiai rendszerben képezne fiatal úszókat Hosszú Katinka

Hosszú Katinka a Nemzeti Sportnak adott interjújában azt mondta: szeretne valamit visszaadni az úszásnak, szerinte ugyanis fontos, „hogy a sportoló milyen példát mutat a fiataloknak”. Szeretné, „hogy eredményesek maradjunk, hogy Magyarország húsz-harminc év múlva is úszónagyhatalom legyen”. „Kis ország vagyunk, de a sport által azért mindig képesek vagyunk felkerülni a térképre” – mondta.

A Nemzeti Sport arra vonatkozó kérdésére, ebben hogy tud segíteni, azt mondta, saját szponzorációs bevételéből mindig támogatta klubját. „A világjárvány két éve ellenére mi még mindig itt vagyunk, saját erőből gazdálkodunk, nem nyerünk pályázatokon, költségvetésünk van, a szövetség rendszerén belül minden egyesületre vonatkozó eredményességi támogatásokon kívül nem kapunk mást.

A híresztelésekkel ellentétben bérleti díjakat mi is fizetünk, és a klub fenntartása nem kevés költségvetéssel jár”

– magyarázta Hosszú.

Az úszó azt mondta, egy olyan intézményt szeretne létrehozni, ami akadémiai rendszerben működik – akár a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia vagy a Kovács Katalin Nemzeti Kajak-kenu Akadémia. „Egyelőre nem is a létesítményről beszélek, az a jelenlegi gazdasági helyzetben talán nem reális, most a szakmára szeretnék koncentrálni. Jó lenne, ha a fiataloknak olyan lehetőséget nyújthatnánk, hogy a minőségi munkán van a hangsúly, és a lassúbb, de ezáltal hosszú távú fejlődésre tudnánk koncentrálni” – mondta.

Hosszú Katinka magáról azt mondta, amit Wladár Sándor, a Magyar Úszó Szövetség is: újra edzésbe állt. „Az ősz pihenéssel telt, és ez az időszak alkalmas volt arra, hogy sok mindent átgondoljak. Az nem változott, hogy mindig előre akarok menni, ám átértékeltem néhány dolgot, és tudatosult bennem, hogy az a kilencvenhét érem a világversenyekről a legtöbb a világon. Senkinek sincs több, és még ennyi sem” – magyarázta Hosszú az interjúban.

„Mindig is azt mondtam, hogy addig fogok versenyezni, amíg szeretem az úszást” – magyarázta az úszó, aki szerint a harminc feletti sportolóknak az a fontos, hogy a sportágban maradjanak, de „nem kell feltétlenül nyerni, folyamatosan meg főleg nem”.

A lap kérdésére, hogy Párizs eszébe jut-e néha, igennel válaszolt – vagyis nem mondott le arról, hogy a 2024-es olimpián el fog indulni.