A Lidl, a H&M és a Zara tulajdonoscége a gyártási költségeknél is kevesebbet fizet a bangladesi ruhagyáraknak
A Lidlt, a Zara tulajdonoscégét, az Inditexet, és a H&M-et is azzal vádolják, hogy a világjárvány idején a bangladesi ruházati beszállítóknak a gyártási költségeknél is kevesebbet fizettek, így a gyáraknak a törvény által előírt minimálbérek kifizetése is komoly tehertétel – írja a Guardian.
Egy felmérés során, amelyben ezer, a brit kiskereskedők számára ruhákat gyártó vállalkozást vizsgáltak meg, a Lidl beszállítóinak 19, az Inditex beszállítóinak 11, és a H&M beszállítóinak 9 százaléka fogalmazott meg ilyen állítást.
E négy márka, valamint a Tesco és az Aldi beszállítóinak többsége azt mondta a kutatóknak, hogy majdnem két évvel azután, hogy a Covidot globális járvánnyá nyilvánították, ugyanannyi pénzt kapnak, pedig a nyersanyag- és termelési költségek időközben ugrásszerűen megnőttek.
A vádakra a cégek eltérően reagáltak, a Lidl például elmondta, hogy nagyon komolyan veszik, hogy az ellátási láncban mindenki megkapja a minimálbért.
Az Inditexnél arról beszéltek, hogy minden egyes szállítmányért garantáltan fizettek, a beszállítóknak olykor kedvező hiteleket is kijártak a helyi pénzintézeteknél. A H&M nem kommentálta a történteket.
(Nyitóképünk illusztráció)