A háborús pokollá lett Bucsában is áll a karácsonyfa, mint a remény szimbóluma
December 12-én Bucsa belvárosában is felállították a település karácsonyfáját. Bucsa az orosz–ukrán háború egyik legtragikusabb helyszínévé vált, miután tavasz elején a Kijev melletti várost megszálló oroszok vérengzést tartottak a településen, több száz civilt megkínoztak és kivégeztek. Az ukrán katonák 8 hónnappal ezelőtt szabadították fel Bucsát az orosz megszállás alól.
Anton Gerascsenko ukrán belügyminiszter Twitteren azt írta, hogy a történtekre való tekintettel a karácsonyfa-állításról megkérdezték a város lakosságát, akik végül megszavazták, hogy legyen kivilágított fenyőfája Bucsának.
A Kyiv Post szerint a fa a remény és az ellenállás szimbóluma lett a bucsaiak számára.
A lap emlékeztet, hogy az oroszok kiűzése után, április óta tömegsírokat tártak fel a városban, és eddig 458 holttest került elő, köztük 9 gyereké. A lerombolt, megrongálódott otthonok, épületek még mindig nincsenek teljesen rendbe hozva, de a helyiek próbálnak visszatérni a normális hétköznapokhoz. A nem rég Magyarországon járt bucsai polgármester szerint a bucsai lakosok 80 százaléka visszatért a városba is, nekik a folyamatos rakétatámadások ellenére tudják biztosítani a megfelelő infrastruktúrát, noha a körülmények a fűtési időszak kezdetével egyre bizonytalanabbak, az utóbbi időben pedig már inkább arról beszélnek, hogy néha vissza tudják kapcsolni az áramot, nem arról, hogy néha le kell kapcsolni.