A görög hatóságok Panamában nyomoznak a korrupcióval lebukott EP-alelnök pénzügyei után
A görög hatóságok információkat kértek Panamától a jelenleg Brüsszelben, korrupciós vádak miatt őrizetben lévő Eva Kaili európai parlamenti képviselő számláira történt esetleges katari utalásokról – írja a Politico.
A görög pénzmosás elleni hatóság elnöke, Haralambosz Vurliotisz sürgős megkeresést küldött a panamai hatóságoknak – az ország egy jól ismert adóparadicsom, amely a pénzügyi átláthatóság hiányáról híres –, amelyben tájékoztatást kért arról, hogy a gyanú szerint Kaili számára Katarból eljuttatott 20 millió euró egyes részletei nem jelentek-e meg olyan panamai számlákon, amelyeket Kaili, vagy a családtagjai nyitottak.
Vurliotisz azt követően fordult kérésével a panamai hatóságokhoz, hogy a közösségi médiában olyan bejegyzések kezdtek keringeni, amelyek állítólag Kaili és családtagjai panamai számláinak banki dokumentumait mutatják, rajtuk a Katarból érkezett utalásokkal. A bejegyzések szerint a számlákat a panamai Bladex Banknál vezették, és Kaili, az apja, Alexandrosz Kailisz és az anyja, Maria Ignatiadu tulajdonában voltak. A számlákon állítólag 20 millió euró található, amelyet Katarból utaltak át több részletben.
Kaili ügyvédje, a védence ártatlanságát hangsúlyozó Mihalisz Dimitrakopulosz elmondta, hogy a dokumentumok hamisak, és azt várja, hogy a görög hatóságoknak ezt panamai kollégáik is megerősítsék.
A görög hatóságok a múlt héten, a pénzmosással kapcsolatos nyomozás idejére lefoglaltak egy közel 1 hektáros földterületet Párosz szigetén, amelyet Kaili és élettársa, Francesco Giorgi vásároltak, valamint a vásárláshoz használt számlát.
Dimitrakopulosz szerint az ingatlanvásárlás legális volt, és a vásárlásra használt pénz Kaili saját jövedelméből származott.
Mint arról korábban mi is beszámoltunk, az Európai Parlament egyik alelnökét, Eva Kailit korrupció gyanújával vették őrizetbe. A nyomozás szerint ugyanis az uniós politikusnak köze volt egy olyan körhöz, amelyen keresztül Katar és Marokkó (természetesen sok sok pénzért) igyekezett befolyásolni az Európai Parlament döntéseit. Az ügynek az EP-ben és az uniós közéletben tapasztalható hatásairól az alábbi cikkünkben írtunk: