Budapest
2024 november 16., szombat
image

A Google kiadta az adatokat: még a rezsidémon elszabadulása sem érdekelte annyira a magyarokat, mint a klímaszorongás

Az idén nyáron tapasztalt különös szárazság sok ember számára aggodalomra adott okot. Jól mutatják ezt az elmúlt év legnépszerűbb Google keresései is, melyekből kiderült, egyre többeket foglalkoztat a klímaváltozás témája és annak negatív következményei. A Google által csütörtökön kiadott adatok szerint 2022 januárjától augusztus végéig tartó időszakban az előző év ugyanezen időszakához képest

a „klímaváltozás” szóra vonatkozó keresések több mint kétszeresére nőttek, míg a „globális felmelegedés” kifejezésre való keresések gyakorisága 400 százalékkal ugrott meg.

A felhasználókat azonban érdekelték az úgynevezett szkeptikus nézőpontok is, melynek következtében az éghajlatváltozás tagadására való keresések száma is gyarapodott, a kifejezésre 70 százalékkal többen kerestek rá, mint tavaly.

[Fejezze most már be a vitát, a tudósok 99,9%-a szerint az ember okozta a klímaváltozást]

Az emberek nemcsak alapvető információk után érdeklődtek, de a klímaváltozáshoz kapcsolódó lelki jelenségekre is felfigyeltek – jelentősen megemelkedett a klímaszorongással kapcsolatos keresések száma, erre 90 százalékkal többen kerestek rá Magyarországon 2022 januárjától augusztus végéig, mint ugyanebben az időszakban egy évvel korábban.

A Google közölte: a klímaváltozás kérdése mellett továbbra is népszerű témának bizonyult a koronavírus és a biztonságos internethasználat is. A járvánnyal kapcsolatos keresések közül a legtöbb a legújabb, tünetekkel kapcsolatos információkra irányult, így a „covid tünetek 2022” kifejezésre az elmúlt 90 napban 700 százalékkal többen kerestek, mint a tavalyi év ugyanezen időszakában a „covid tünetek 2021”-re.

De gyakran kerestek arra is, hogy „hány napig tart a covid”. Népszerűek voltak az egyéb, járvánnyal kapcsolatos kifejezések is, mint a „covid gyógyulási idő”, a „covid lappangási idő”, és „covid meddig fertőz”.

A keresésekből úgy tűnik, a felhasználók fiókjaik védelmével, megerősítésével is foglalkoztak: a „jelszó”, „véletlenszerű jelszógenerátor”, „egyszeri jelszó” és „adatvédelem” témakörök irányában is jelentősen megnőtt az érdeklődés.