A Credit Suisse helyzetét elemezték Gajdics Ottó műsorában, Dózsa György és a szex is előkerült
A bajba került Credit Suisse nevű svájci bank helyzetét elemezte a Karc FM Háttérkép című műsorában Gajdics Ottó, Boros Imre korábbi földművelésügyi miniszter és Bogár László volt államtitkár. Bár a szombati adástól ezúttal távolmaradt annak házigazdája, Bayer Zsolt, meredek állításokból ezúttal sem volt hiány – szúrta ki a 444.
Abban alapvetően egyetértettek a vendégek, hogy mind a Credit Suisse, mind a Silicon Valley Bank (SVB) problémái az inflációban gyökereznek, Bogár László szerint az ok-okozati összefüggések nem pont úgy vannak, ahogyan azt a legtöbb gazdasági szakember gondolja. Ő ugyanis meg van róla győződve, hogy a bankok összeomlása kedvez egy bizonyos „nemlétező erőnek”, akiknek ezért az infláció volt az alapvető céljuk ezt pedig véleménye szerint csak szankciókkal lehetett elérni, amiket csak háború esetén lehetett kivetni.
Bogár megtalálja a módját annak is, hogy elmondja az állítást, aminél „mélyebb igazságot az emberi világról nehéz lenne kimondani”, miszerint: a világon minden a szexről szól, kivéve a szexet, ami a hatalomról szól. Miután gyorsan nevetnek magukon egy jót, hogy „bizonyos kor feletti” férfiként ezt ők aztán nagyon jól tudják, visszatértnek a gazdasági „elemzéshez” és Bogár elmondja, az állítás úgy is megállja a helyét, ha abban a szexet pénzzel helyettesítik, ugyanis a pénz maga a hatalom.
A publicista úgy gondolja, a „nemlétező erő” természetesen nem Svájcot akarta nehéz helyzetbe hozni, hiszen az ország annyira nem zavar senkit, hogy még Hitler sem rohanta le (pedig megtehette volna), a pénzintézet csődközeli helyzete inkább a szaúdi részvényesek megleckéztetésére volt jó.
Nem sokkal később a középkorig vezeti vissza ezeknek az „erőknek” a tevékenységét, ugyanis azt gondolja, ők döntötték be és fosztották ki a Német-római- és Oszmán Birodalmat is. Boros Imre erre magyar példákat kezd sorolni, amire Bogár rávágja, hogy szerinte ki volt a magyar történelem „legpusztítóbb ügynöke”: Dózsa György. Szerinte a parasztfelkelés vezetője mindezek ellenére „kurva jó minden rendszernek, mert valójában 12 évvel Mohács előtt egy mesterségesen kirobbantott polgárháborút szervezni azért komoly truváj”.
Gajdics és Boros próbálkozásai sem tudják időben leállítani Bogár László eszmefuttatását, mert kifakad azon is, hogy miért van minden magyar településen Dózsa György út, miközben ügynök volt, és elmondja, szerinte minden tábláját le kéne szedni mindenhonnan.
Boros Imre még a műsor elején beszélt a SVB csődjéről, ő a helyzetet úgy értékelte, hogy a bank működése csak addig volt fenntartható, amíg fordult a kocka. Majd hozzátette, hogy „most fordult, abba nem megyünk bele, miért”, de azt azért elmondja, ez is a „háborúban legjobban érdekelteknek” kedvez. Ha ennél részletesebben érdekli a Silicon Valley Bank csődje, az alábbi cikkünket ajánljuk: